HOW NOT TO GET LOST AT HOME?
  • Projekt
  • Zespół
  • ścieżka RODZINA
  • ścieżka SZKOŁA
  • Kontakt
  • What's New

Drodzy Rodzice!

Projekt "Jak nie zabłądzić w domu?" jest odpowiedzią na szerzące się zainteresowanie edukacją domową w Polsce. Podczas wspólnej pracy projektowej nasz zespół 13 ekspertów łącząc swoją wiedzę oraz doświadczenie opracuje zestaw materiałów zawierających najważniejsze, praktyczne i teoretyczne, informacje o edukacji domowej. 

​Ty też możesz stać się częścią naszego zespołu!

Dowiedz się więcej czytając kolejne akapity! 




Picture




​Nasz projekt podzieliliśmy na dwie ścieżki: 

Ścieżka Szkoła i Ścieżka Rodzina​
Picture

Ścieżka Szkoła, jak sama nazwa wskazuje, dedykowana jest dla szkół oraz nauczycieli i ma na celu opracowanie Informatora „Krok 0”, który przedstawi najważniejsze informacje dotyczące edukacji domowej. 


​
​Natomiast Ścieżka Rodzina dedykowana jest właśnie dla WAS - rodziców dzieci w edukacji domowej oraz osób zainteresowanych tematem homeschooling'u.

Grupa Tutoringowa

Mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa do grupy tutoringowej, dla której przygotowaliśmy dedykowany CYKL 7 SPOTKAŃ ONLINE, które podzieliliśmy na 3 kategorie:
  • Inspiratoria
  • Celowniki
  • Panel Dyskusyjny
Spotkania zostaną poprowadzone przez ekspertów z naszych instytucji partnerskich, którzy przygotują warsztaty z zakresu integrowania treści programowych i wyznaczania i realizowania celów indywidualnych oraz dydaktycznych. Panel Dyskusyjny pozwoli wymienić się naszym uczestnikom swoimi doświadczeniami związanymi z edukacją domową oraz nawiązać kontakty z osobami z Polski oraz Islandii zaangażowanymi w edukację domową. 

Już dziś możesz zapisać się na
​
Warsztaty tutoringowe online!

Jak to zrobić?
Wystarcz kliknąć poniżej

Zapisz się na Warsztaty!

Jaki jest cel naszego projektu?

Projekt "Jak nie zabłądzić w domu?" jest unikatową inicjatywą wsparcia sektora Edukacji Domowej, w którym kształci się już ponad 15 tysięcy dzieci, a liczba ta będzie stale rosła z uwagi na zwiększające się potrzeby dzieci, a także oczekiwania rodziców.
Naszym celem jest poprawa jakości procesu dydaktycznego poprzez ułatwienie dobrych relacji szkołą-uczeń-rodzic i wzmocnienie kompetencji osób przejmujących na siebie nadzór nad kształceniem dziecka poza szkołą, czyli rodziców, którzy de facto dołączają w tym procesie do kadr edukacji. Wspólne działania doświadczonych dydaktyków, psychologów i edukatorów przyczynią się do dostarczenia kompendium wiedzy i dobrych praktyk dla zarządzających szkołami w Polsce, stworzenie systemu tutoringu rodzin w Edukacji Domowej (dającego wielowymiarowe wsparcie pedagogiczne i psychologiczne) i inicjacji szerszego dialogu dotyczącego edukacji poza murami szkół. 
Picture

Kim jesteśmy?

Nasz zespół składa się z nauczycieli, edukatorów, mentorów, psychologów, rodziców, a  wszystkich nas łączy bezpośrednie lub pośrednie zaangażowanie w edukację domową. 

​Aby zapewnić wysoki poziom kompetencji w projekcie zaprosiliśmy do wspólnej pracy 4 instytucje partnerskie: 
  • 2 placówki edukacyjne z bogatym doświadczeniem współpracy z rodzinami w Edukacji Domowej - Wolna Szkoła i Akademia Dobrej Edukacji.
  • up_homo, firmę consultingową, która wnosi do partnerstwa cenne oświadczenia współpracy międzynarodowej i zarządzania pracą projektową.
  • Asgardur w projekcie ma charakter ekspercki, gdyż prowadzona przez firmę Szkoła w Chmurach jest pionierem i liderem na Islandii w obszarze edukacji w 100% zdalnej, będącą de facto edukacją de facto formą edukacji domowej. Szkoła w Chmurach jest dedykowana uczniom, którzy żyją w odległych lokalizacjach i mają ograniczony dostęp do edukacji tradycyjnej.
Przeczytaj więcej o naszych partnerach

 Kalendarium (daty do edycji)

11/2022 –Inspiratorium 1 ( zdalne warsztaty z zakresu integrowania treści programowych)
12/2022 -Panel dyskusyjny dla rodzin z Polski i Islandii.
01/2023 – Celownik 1 (warsztaty z wyznaczania i realizowania celów indywidualnych i dydaktycznych)
2/2023 –
3 -
4 - 
5/2023 - Mobilność na Islandię - Najaktywniejsi z Państwa będą mogli wziąć udział w wyjeździe na Islandię i osobiście zobaczyć jak tam funkcjonuje edukacja domowa, a także spotkać się z rodzinami islandzkimi, poznane podczas zdalnych spotkań grupy. 
6/2023 - Panel Dyskusyjny - podsumowanie cyklu 
7/2023 – Hybrydowa konferencja upowszechniająca
Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • Projekt
  • Zespół
  • ścieżka RODZINA
  • ścieżka SZKOŁA
  • Kontakt
  • What's New